• تلفن: 0912.357.5541
  • ایمیل: info@rolbartar.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

رولیک ضربه گیر

رولیک ضربه گیر Impact Roller  در قسمتی از خطوط انتقال مواد قرار می گیرند که در آن قسمت با ریزش مواد بر روی خط مواجه هستیم.

قرار گیری یک روکش از رینگ های لاستیکی بر روی رولیک ضربه گیر با ضخامت و مقاومت مناسب، باعث کاهش شدت ضربه مواد بر رولیک ضربه گیر می گردد. با توجه به مطالب فوق کارارول به عنوان تولید کننده رولیک با کیفیت ترین رولیک ضربه گیر با توجه به سایز و تقاضای شما مشتریان را ارائه می نماید.

آب بندی این رولیک ها از آن جهت اهمیت زیادی دارند که این رولیک ها مستقیما در معرض گرد و غبار ناشی از ریزش مواد بر روی خط قرار دارند؛ لذا تست های آّب بندی، هم محوری و بالانس، اصطکاک و کنترل ابعادی برای این تیپ رولیک ها انجام می شوند.

جنس: لوله فلزیST37 – لاستیک های ضد سایش

شفت:CK45,MO40

کاربری: در مواردی که مواد معدنی و سخت از فاصله زیاد پرتاب و بر روی نوار ریخته می شوند ایجاد ضرباتی به رولیک و تسمه نقاله می کنند که با استفاده از این رولیک ها با روکش لاستیکی با شور های مختلف در حد فاصل قسمتی که مورد ضربه قرار می گیرد باعث دفع ضربه و جلوگیری از آسیب دیدگی میگردند.

تکنولوژی ساخت: نوع روکش و لاستیک ضربه گیر بسته نوع ضربه ای که بر نوار وارد میشود متفاوت می باشند و وزن بار، حجم بار، برندگی یا سختی و علل مختلف بسیار متفاوت می باشد که با استفاده از لاستیک با شور های بالا و پایین و ضخامت تعیین و نصب می گردند.

بدلیل اینکه لاستیکهای استفاده شده در این نوع رولیک دچار انحراف نشود و در یک راستا و موازی بالانس شوند از ماشین آلات چرخشی با دور های مختلف مورد تست قرار میگیرند.

محل استفاده: این نوع رولیک در معادن سنگ آهن ،فولاد ،سیمان گچ،مس،ریخته گریری،شن و ماسه،گوگرد،آهک و … مورد استفاده قرار میگیرند.

لاستیکهای مورد استفاده از جنس لاستیک های خودرویی با ابعاد مختلف تولید می شوند.

رولیک های ضربه  گیر در بیشتر موارد درابتدای نوار نقاله قرار می گیرند که مواد و یا قطعات به روی نوار منتقل می شوند از این رو نقش مهمی را ایفا می نمایند و کیفیت ساخت و قطعات به کار رفته در عمر مفید رولیک بسیار موثر است.