• تلفن: 0912.357.5541
  • ایمیل: info@rolbartar.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

رولیک تعویضی

رولیک تعویضی

رولیک تعویضی  repair Roller : نوعی به رولیک است که بعد از بین رفتن قطعات هرزگرد داخلی در صورت نیاز این قابلیت را دارند که دمونتاژ شوند. مهمترین بخش رولیک تعویضی بلبرینگ است و در این نوع رولیک امکان تعویض آن مهیا است. چرا که لوله و متریال آن با داشتن ضخامت بالا قابل استفاده بوده و به همین دلیل رولیک تعویضی اقتصادی ترین رولیک می باشد.

خراب شدن رولیک ها و نیاز به تعمیرات هنگامی رخ می دهد که ساخت رولیک کیفیت لازم را نداشته و در شرایط محیطی سخت مانند رطوبت بالا و یا محیط های پر گرد و غبار خیلی زودتر از نازک شدن لوله رولیک خراب شود.

رولیک تعویضی بایستی از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار باشد و دارای عمر مفید بیشتری نسبت به سایر رولیک ها می باشد. رولیک تعویضی دارای اجزای مختلفی برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک می باشد. رولیک تعویضی را هم می توان با بلبرینگ کهنه و هم بلبرینگ نو جایگزین نمود. همچنین بسته به نیاز مشتری رولیک تعویضی با بلبرینگ هایی با کیفیت بالاتری که هم کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و هم به نسبت سایر رولیک ها قابل تعویض است.

کارخانه رولیک سازی رول برتر که در طول سالیان مختلف در حوزه تولید رولیک فعالیت نموده است پیشنهاد می دهد که از رولیک های با کیفیت که نیاز به تعمیر نخواهند داشت به صورت آزمایشی در طول نوار نقاله در کنار سایر رولیک ها استفاده شود تا علاوه بر بررسی کیفیت مشتریان بتواند به لحاظ اقتصادی میزان صرفه جویی در هزینه ها را با استفاده از رولیک های با کیفیت تجربه نمایند.

با توجه به مطالب بالا تولید کننده رولیک تعویضی بایستی کیفیت و ساخت رولیک های تعویضی را با کیفیت و دقت بالایی انجام دهد که امکان تعمییرات مجدد وجود داشته باشد. توجه به برخی موارد شاید این مطلب را روشن نماید که رولیک تعویضی با توجه به قیمت اولیه پایین ، صرفه اقتصادی نخواهند داشت.