• تلفن: 0912.357.5541
  • ایمیل: info@rolbartar.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

رولیک برگشت

رولیکهای برگشت  Return roller در قسمت برگشت تجهیزات انتقال استفاده می شود، در واقع از قسمت تخلیه به قسمت بارگیری ، وظیفه اصلی رولیک برگشت نگه داشتن نوار بازگشتی است که به دو صورت افقی و V  شکل اجرا می شود؛ تیپ V  شکل برای تحمل نوار های سنگین مناسب تر است.

در صورت وجود ذرات ساینده بر روی نوار و به جهت جلوگیری از آسیب دیدن رولیک های برگشت، از رینگهای لاستیکی استفاده می شود که رینگ های لاستیکی روی بدنه ی آن ها با فاصله نصب شده اند و به ریزش مواد ساینده و دور شدن از تسمه نقاله نیز کمک می کنند.

نوع چیدمان و ساختمان رولیک های برگشت

قطعات آّب بندی رولیک ها تمام از Nylon6 می باشد، بدنه ی رولر ها و هوزینگ های بلبرینگ از جنس فولاد ST-37 بوده و ضخامت آن ها با توجه به طول رولر ها و استاندارد رولمکا یا درخواست سفارش دهند تعیین می گردد.

شفت از جنس CK-45 بوده و آنالیز شفت نیز بنا به درخواست سفارش دهنده قابل ارائه است.

بیرینگ ها نیز NACHI ژاپن استفاده می شود و اسناد مربوط به اصالت بیرینگ ها نیز قابل ارائه می باشد، در صورت در خواست بلبرینگ SKF یا برند دیگر استفاده از این بیرینگ ها نیز قابل انجام است.

رینگ های لاستیکی، تماما از جنس NR/SBR بوده و تمام پارامتر های مربوطه نیز قابل آزمایش و تست می باشند.

سایر استاندارد ها و جنس قطعات در شماتیک انفجاری بالا مشخص شده است.

جداول ابعادی رولر ها  بر اساس استاندارد های DIN 15207 و ISO 1537 می باشد.

بنابر درخواست مشتری تولید رولر ها با ابعاد غیر استاندارد چه از لحاظ ابعاد کلی رولیک و قطر نهایی و چه از لحاظ نوع لوله و ضخامت لوله و … و همچنین بر اساس استاندارد های دیگر مثل CEMA , BS, JIS, AFNOE, FEM قابل تولید می باشد.

نوع چیدمان آب بندی و ساختمان رولیک های برگشت مطابق استاندارد رولمکا بوده و در شمای زیر مشخص شده است